دکتر سارا کشکر

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

جالب و خواندنی

ارتباطات عمومی در ورزش

نامه الکترونیک چاپ PDF
امتیاز کاربر: / 3
بدخوب 

ارتباطات عمومی در ورزش

کتاب «ارتباطات عمومی» نوشته دکتر حمید قاسمی، دکتر سارا کشکر و محمد اسماعیلی با هدف آموزش نحوه برقراری ارتباط توسط روابط عمومی‌ها از سوی انتشارات حتمی منتشر شده است .

این کتاب که به آموزش نحوه برقراری ارتباط موثر توسط یک روابط ‌عمومی ورزشی می‌پردازد، می‌کوشد نکات لازم برای افراد شاغل در واحد روابط عمومی ورزشی را در قالب بخش‌های «جان کلام» و «اهداف یادگیری» در ابتدا و انتهای کتاب بیان کند.

این کتاب که در هفت فصل تالیف شده، به موضوعات متنوع جایگاه روابط عمومی در سازمان‌های ورزشی، چگونگی ارتباط موثر روابط عمومی سازمان‌های ورزشی با رسانه‌های گروهی، آشنایی با نحوه تنظیم خبر و گزارش رویداد‌های ورزشی، چگونگی برقراری ارتباطی پویا با مشتریان سازمان‌های ورزشی، برگزاری جلسات و همایش‌های موثر، آشنایی با نحوه به‌کارگیری وسایل سمعی، بصری و اطلاع‌رسانی و در پایان به فناوری‌اطلاعاتی و ارتباطی در ورزش می‌پردازد.

مولفان این کتاب که از دانش‌آموختگان رشته تربیت‌ بدنی و از استادان دانشگاه‌اند، در پیشگفتار کتاب هدف از انتشار این کتاب را اهمیت برقراری ارتباط موثر با مخاطبان گسترده و متنوع سازمان ورزشی مانند تماشاگران، رسانه‌ها و حتی خیرین از سوی روابط‌ عمومی‌های ورزشی و احساس کمبود منابع آموزشی در این زمینه عنوان می‌کنند.

نویسندگان کتاب«ارتباطات عمومی» روابط عمومی سازمان‌های ورزشی را با خوشنامی آن سازمان در ارتباط می‌دانند و آن ‌را اصلی مهم برای بقای سازمان معرفی ‌می‌کنند.

در بخش «آینده روابط ‌عمومی ورزشی» چنین آمده است:«بسیار بعید به نظر می‌رسد که تمایل جامعه برای اخبار ورزشی و اطلاعات در این زمینه کم شود. لذا می‌توان پیش‌بینی کرد که نقش روابط عمومی در توسعه منافع و خوشنامی سازمان‌های ورزشی ادامه خواهد یافت».

با توجه به سهم بسیار زیاد روابط ‌عمومی‌ها در شناساندن سازمان‌ها، این کتاب می‌کوشد روابط ‌عمومی‌ها را با شیوه‌های برقراری ارتباط موثر با سایر سازمان‌ها آشنا کند.

 

چاپ نخست این کتاب «ارتباط‌ عمومی در ورزش» با شمارگان 1000 نسخه و در 178صفحه و به بهای 50000 ریال از سوی نشر حتمی در اختیار علاقمندان قرار می گیرد


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی